Дитяче об`єднання 1-4 класів «Козацький край»

Мета і завдання дитячого об’єднання учнів 1-4 класів “Козацький край

1. Захист прав і інтересів членів об’єднання.

2. Об’єднання зусиль дітей для добрих і корисних справ, навчання діяльності в організації, формування почуття відповідальності за доручені справи.

3. Відродження культурних традицій, прищеплення почуття патріотизму, любові до рідної землі.

4. Розвиток творчої особистості, сприяння реалізації інтересів, можливостей і бажань дітей.

Органи управління дитячого об’єднання «Козацький край»

Дитяче об’єднання «Козацький край» складається з куренів.

Вищий орган куреня – збір «Козацьке коло», яке збирається кожен місяць.

Кожен клас називається гурт. В главі гурту стоїть старшина. Козацьку раду очолюєотаман (учень 5-11 класів)

Кодекс честі

Шануй і маму, й тата, завжди працюй завзято;

Люби рідну країну, що зветься Україна;

Турбуйся про молодших, жіноцтво поважай;

Будь сильним, справедливим, і скромним , і правдивим,

І рідну Батьківщину ти завжди захищай!

Статут ДО «Козацький край»

1. Дитяче об’єднання учнів 1-4 класів здійснює свою діяльність на основі нормативно-правових документів: Конституції України,Всесвітньої декларації України про права дитини, Законів України «Про освіту», «Про громадські організації, Статуту школи.

1. «Козацький край» – це самодіяльне добровільне об’єднання дітей і підлітків, орієнтоване на загальнолюдські цінності, яке представляє і захищає інтереси і права своїх членів.

1. ДО 1-4 класів «Козацький край» живе і працює під девізом:

Козаки – це вільні люди!

Козаки – безстрашні люди!

Козаки – борці за волю,

За народну чесну долю!

Принципи організації дитячого самоврядування

1. Самостійність(не за підказкою і рішенням учителя);

2. Ініціативність(розвиток ініціативи – щоб не було байдужих);

3. Принциповість і відповідальність(підвищити відповідальність за все, що відбувається в колективі, бути принциповим і відповідальним не лише стосовно загальних речей, але й коли це стосується когось особисто);

4. Широкі повноваження(дати учням якнайбільше прав у організації шкільного життя)

5. Гласність і демократія(демократизація всіх аспектів шкільного життя, повага до думки кожного)

6. Поінформованість(широка обізнаність із завданням самоврядування, шкільним життям);

Облік і контроль(без управління , регулювання і контролю самоврядування стане анархією)