ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
-
Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, на Статуті школи.
-
Учень приходить у школу за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя для уроку.
-
Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.
-
Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
-
Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) виходити за територію школи в урочний час.
-
У випадку пропуску занять до 3-х днів учень зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У випадку пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний надати довідку з медичної установи.
-
Учні повинні берегти майно школи, акуратно ставитися до свого та чужого майна, дотримуватися чистоти і порядку на території школи.
-
До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У випадку спричинення збитку чужому майну батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
-
Учням, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі школи, черговому вчителю, класному керівникові або шкільній адміністрації.
-
Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів у школі та за її межами.
-
Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
-
На першу вимогу вчителя учень зобов’язаний давати щоденник.
-
Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.
ІІ.ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ
-
Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
-
Якщо учень хоче поставити запитання вчителеві, або відповісти на нього , піднімає руку.
-
На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та у відповідному взутті. Учні, які звільнені від занять, обов’язково присутні в залі.
-
Дзвінок про закінчення уроку є сповіщенням для вчителя. Після того, коли педагог оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути клас.
-
Під час уроку мобільний телефон вимкнений.
ІІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПІД ЧАС НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ
-
Під час перерв учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися з метою безпеки.
-
Під час перерв учням категорично забороняється залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед школярів.
-
Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися у небезпечні ігри, кидатися портфелями та іншими предметами, застосовувати фізичну силу.
-
У школі та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.
-
Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.
-
На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя, адміністрації школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
ІV. ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ЇДАЛЬНІ
-
Під час харчування в їдальні належить дотримуватися гарних манер і поводитися пристойно.
-
Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
-
Учні приходять у їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.
-
Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
-
Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.
-
Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
-
Забороняється заходити у їдальню у верхньому одязі.
V. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ
-
До школи учні повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню дитини у суспільних місцях. Не можна зловживати косметикою.
-
Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
VІ. ЧЕРГОВИЙ ПО КЛАСУ І ШКОЛІ
-
Черговий у класі учень під час перерви, має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.
-
Черговий має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.
-
Черговий клас по школі має почати чергування за 30 хвилин до початку занять. Чергування по школі триває один навчальний тиждень упродовж робочого дня.
-
Чергові учні допомагають черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком у школі, виконанням учнями цих правил.
VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
-
Учні не мають права під час знаходження на території школи і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та інших.
-
За порушення цих Правил та Статуту школи учні притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:
-
усне зауваження;
-
запис зауваження в щоденнику;
-
виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики;
-
відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди його батьками.
-
Ці Правила розповсюджуються на всіх учнів школи і є обов’язковими для виконання на всій території школи, а також під час усіх заходів, що проводяться школою.