ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

 1. Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, на Статуті школи.

 2. Учень приходить у школу за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя для уроку.

 3. Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.

 4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

 5. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) виходити за територію школи в урочний час.

 6. У випадку пропуску занять до 3-х днів учень зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У випадку пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний надати довідку з медичної установи.

 7. Учні повинні берегти майно школи, акуратно ставитися до свого та чужого майна, дотримуватися чистоти і порядку на території школи.

 8. До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У випадку спричинення збитку чужому майну батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

 9. Учням, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі школи, черговому вчителю, класному керівникові або шкільній адміністрації.

 10. Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів у школі та за її межами.

 11. Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.

 12. На першу вимогу вчителя учень зобов’язаний давати щоденник.

 13. Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.

ІІ.ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

 1. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

 2. Якщо учень хоче поставити запитання вчителеві, або відповісти на нього , піднімає руку.

 3. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та у відповідному взутті. Учні, які звільнені від занять, обов’язково присутні в залі.

 4. Дзвінок про закінчення уроку є сповіщенням для вчителя. Після того, коли педагог оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути клас.

 5. Під час уроку мобільний телефон вимкнений.

ІІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПІД ЧАС НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

 1. Під час перерв учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися з метою безпеки.

 2. Під час перерв учням категорично забороняється залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед школярів.

 3. Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися у небезпечні ігри, кидатися портфелями та іншими предметами, застосовувати фізичну силу.

 4. У школі та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.

 5. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.

 6. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя, адміністрації школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

ІV. ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ЇДАЛЬНІ

 1. Під час харчування в їдальні належить дотримуватися гарних манер і поводитися пристойно.

 2. Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

 3. Учні приходять у їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.

 4. Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.

 5. Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.

 6. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

 7. Забороняється заходити у їдальню у верхньому одязі.

V. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ

 1. До школи учні повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню дитини у суспільних місцях. Не можна зловживати косметикою.

 2. Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

VІ. ЧЕРГОВИЙ ПО КЛАСУ І ШКОЛІ

 1. Черговий у класі учень під час перерви, має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

 2. Черговий має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.

 3. Черговий клас по школі має почати чергування за 30 хвилин до початку занять. Чергування по школі триває один навчальний тиждень упродовж робочого дня.

 4. Чергові учні допомагають черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком у школі, виконанням учнями цих правил.

VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Учні не мають права під час знаходження на території школи і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та інших.

 2. За порушення цих Правил та Статуту школи учні притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:

 • усне зауваження;

 • запис зауваження в щоденнику;

 • виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики;

 • відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди його батьками.

 1. Ці Правила розповсюджуються на всіх учнів школи і є обов’язковими для виконання на всій території школи, а також під час усіх заходів, що проводяться школою.

Залишити відповідь