На виконання Міської програми «Обдаровані діти – майбутнє Кривого Рогу» (на 2021-2023 роки) з метою оновлення цілісної системи виявлення, розвитку, навчання, виховання й підтримки обдарованих дітей та молоді, створення умов для формування особистості учня, здатного до подальшої життєвої реалізації, у закладі було розроблено річний план роботи на 2020-2021 навчальний рік та втілено такі заходи щодо роботи з обдарованими та здібними школярами.
Протягом навчального року педпрацівники закладу були залучені до міських програм, науково-практичних конференцій, вебінарів з питань роботи з обдарованими дітьми, організованих за сприяння КЗ «ЦПРПП» КМР:
-
міський методичний практикум «Моделювання, проєктування, конструювання уроків української мови та літератури в умовах Нової української школи» (29.04.2021);
-
практичний семінар «Наукові товариства учнів у контексті Нової української школи» (03.2021);
-
міський методичний практикум «Підвищення якості та результативності сучасного уроку через компетентнісно орієнтований підхід до викладання української мови та літератури» (25.03.2021);
-
міський майстер-клас «Мій особистісно зорієнтований урок в умовах становлення та розвитку Нової української школи» (22.10.2021);
-
міська конференція «Аналіз участі учнів-членів МАН у Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту НДР» (04.12.2020);
-
онлайн-семінар «Особливості психологічного супроводу освітнього процесу в умовах розбудови Нової української школи» (07.12.2020);
-
онлайн-семінар Феномен самоефективності. Виокремлення категорії самоефективності особистості від інших психологічних змінних з метою формулювання критеріїв самоефективності» (лютий 2021).
У ході зазначених вище заходів відбувся обмін досвідом роботи кращих педагогічних працівників з питань роботи з обдарованими дітьми і молоддю та його популяризація.
Своїм досвідом мали змогу поділилися кращі педагоги школи шляхом висвітлення наробок у фахових періодичних друкованих та електронних виданнях:
-
Нестеренко Т.А., учитель української мови та літератури, «Методичні стратегії розвитку критичного мислення» (“Вищий навчальний заклад” “Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут “Бейт Хана“, 2020);
-
Бондаренко Т.М., учитель української мови та літератури, конспект уроку з літератури рідного краю “Яків Браницький – криворізький послідовник Павла Глазового” (журнал “Українська мова і література у школі”, 2020);
-
Шаповаленко І.П., учитель зарубіжної літератури, методична розробка “Філологічна ігротека” (каталог “Відкритий урок: розробки, технології, досвід”);
-
Шаповаленко І.П., учитель зарубіжної літератури, сценарій літературного салону “Чотири вальси Федора Тютчева” (каталог “Відкритий урок: розробки, технології, досвід”);
-
Шаповаленко І.П., учитель зарубіжної літератури, стаття “Українознавчий компонент на уроках вивчення творчості М. гоголя” (каталог “Відкритий урок: розробки, технології, досвід”);
-
Шаповаленко І.П., учитель зарубіжної літератури, презентація “Ідея радості життя й відкриття світу в романі Е. Портрет “Полліанна” (каталог “Відкритий урок: розробки, технології, досвід”);
-
Раковська Л.Л., учитель початкових класів, “Розв’язуємо складені задачі на знаходження різниці” (vseosvita.uа, сертифікат ІХ489294);
-
Раковська Л.Л., учитель початкових класів, презентація до уроку математики у 2 класі НУШ на тему “Розв’язуємо задачі на різницеве порівняння” (vseosvita.uа, сертифікат №DW570253);
-
Раковська Л.Л., учитель початкових класів, презентація до уроку української мови у 2 класі НУШ на тему “Добираю заголовок до тексту” (vseosvita.uа, сертифікат FI092016).
У 2020-2021 н.р. щодо роботи з обдарованими та талановитими дітьми було проведено ряд заходів:
-
створено координаційну раду по роботі з обдарованими дітьми;
-
поновлено інформаційний банк даних «Обдарованість»;
-
створено умови для занять науково-дослідницькою роботою обдарованими дітьми;
-
залучено до співпраці викладачів філологічного відділення Криворізького педагогічного інституту з метою керівництва науковими роботами учнів;
-
організовано роботу наукового товариства школярів «Перлина держави»;
-
організовано науково-дослідницьку діяльність здібних учнів, залучено їх до навчання у ДВ МАН України;
-
проведено шкільні олімпіади з базових дисциплін;
-
забезпечено участь обдарованих учнів у міських інтелектуальних конкурсах та захистах НДР.
У вересні 2020 року в закладі було проведено шкільний етап олімпіад із базових предметів. У листопаді 2020 року проведення інших етапів олімпіад для учнів середньої та старшої школи в очному режимі було скасовано.
У квітні 2021 року було проведено районний та міський етапи учнівських олімпіад серед учнів 4-х класів. У районних змаганнях з математики І місце посіла учениця 4-А класу Семенець В. (учитель Кресак Н.М.), результатом міського етапу стало почесне ІІІ місце.
Здобувачі освіти 3-Б класу брали активну участь в інтернет-олімпіаді «Осінь -2020», організованій порталом “На урок”:
-
українська мова: 21 учасники, 20 переможців;
-
математика: 20 учасників, 18 переможців;
-
«Я досліджую світ»: 20 учасників, 17 переможців;
-
предмети початкової школи: 23 учасники, 15 переможців.
Результати 3-Б класу за наслідками інтернет-олімпіади «Зима – 2021»:
-
українська мова: 18 учасників, 14 переможців;
-
математика: 22 учасники, 17 переможців;
-
«Я досліджую світ»: 20 учасників, 11 переможців;
-
предмети початкової школи: 12 учасників, 10, переможців.
Здобувачі освіти молодшої ланки також активно взяли участь у шкільній Всеукраїнській дистанційній олімпіаді «Весна – 2021», що була організована на освітньому порталі «Всеосвіта». Заклад нагороджено листом-подякою за активну участь здобувачів освіти в заходах, учитель Кресак Н.М. відзначена за якісну підготовку учнів, професійну компетентність, володіння сучасними інформаційними засобами та вміння впроваджувати нові технології в освітній процес.
У Всеукраїнській олімпіаді “Всеосвіта Осінь-2020” від 2-А класу було 11 учасників, з них 1-3 місце посів Оголь Ярослав.
Здобувачі освіти середньої та старшої школи мали змогу брати участь у різноманітних творчих та інтелектуальних конкурсах, що проходили з урахуванням протиепідемічних вимог. Результати участі обдарованих учнів закладу в конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт та творчих конкурсів уміщено в таблиці:
№ з/п |
Назва конкурсу |
Районний етап |
Міський етап |
Обласний етап |
ПІБ вчителя |
||||||
І |
ІІ |
ІІІ |
І |
ІІ |
ІІІ |
І |
ІІ |
ІІІ |
|||
1. |
Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН України «Юний філолог – 2021» |
3 |
2 |
Голуб О.І.Смуток Н.В.Бондаренко Т.М. |
|||||||
2. |
Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика |
3 |
4 |
1 |
Голуб О.І.,Смуток Н.В.,Бондаренко Т.М.,Ієвлєва Т.М.,Нестеренко Т. А.,Сушенцева О.М.,Малець Т.М. |
||||||
3. |
Міжнародний мовно-літературний конкурсім. Т. Шевченка |
5 |
1 |
1 |
3 |
Голуб О.І.,Смуток Н.В.,Бондаренко Т.М.,Ієвлєва Т.М.,Нестеренко Т.А. |
|||||
4. |
Всеукраїнський конкурс-захист творчо-пошукових робіт «Проба пера – 2021» |
1 |
Шаповаленко І.П. |
||||||||
5. |
Міський конкурс-захист творчо-пошукових робіт «Студія геометричних ідей – 2021» |
1 |
2 |
Бондар Н.А.,Шишова О.В. |
|||||||
6. |
Міський конкурс дитячої та молодіжної творчості «Разом з нами молодіє місто» |
1 |
1 |
Голуб О.І.,Смуток Н.В. |
|||||||
7. |
Конкурс юних літераторів «Собори наших душ – 2021» |
1 |
1 |
1 |
1 |
Голуб О.І.,Смуток Н.В. |
|||||
8. |
Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник – 2021» |
1 |
Волознєв А.В. |
Участь учнів в інтелектуальних змаганнях протягом 2020-2021 н.р. дозволяє зробити такі висновки:
-
проведено шкільний етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. У районному етапі брало участь 9 представників закладу, І місця посіли Смуток Кіра (6-В клас), Потапенко Анастасія (7 клас) та Карнаух Карина (10-Б клас), ІІІ місця – Лисечко Ігор (4 клас), Плис Владислава (5 клас), Романчук Кароліна (9-В клас), Нікітченко Станіслав (11-Б клас). На міському етапі конкурсу було представлено 3 роботи, І місце здобула Карнаух Карина.
-
у районному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка брали участь 7 учасників від закладу, І місця посіли Ієвлєва Аліна (5-Б клас), Потапенко Анастасія (7 клас), Лисечко Анастасія (8-Б клас), Романчук Кароліна (9-В клас), Мірошниченко Анна (10-Б клас); Сушенцева Софія (6-В клас) – ІІ місце. За результатами міського етапу конкурсу маємо такі результати: Мірошниченко Анна виборола І місце, Ієвлєва Аліна, Потапенко Анастасія, Лисечко Анастасія – ІІІ місця;
-
у рамках святкування Дня міста було проведено Міський конкурс дитячої та молодіжної творчості «Разом з нами молодіє місто», у якому І місце посіла Смуток Кіра (6-В клас), ІІІ місце – Голуб Дар’я (8-Б клас);
-
у районному етапі Конкурсу юних літераторів «Собори наших душ – 2021» І місце здобула Голуб Дар’я (8-Б клас), ІІІ місце – Смуток Кіра (6-В клас). Творчі роботи дівчат було представлено у міському етапі конкурсу, де Голуб Дар’я знову посіла І місце, а Смуток Кіра – ІІ місце;
-
у ХІ Міжнародній природознавчій грі “Геліантус -2020” І місця посіли Грудєв Даниїл та Заїкін Назарій, учні 2-А класу;
-
у Міжнародному математичному конкурсі “Кенгуру” брали участь 7 учасників від 2-А класу, результатів ще немає;
-
14 учнів 5-8 класів брали участь у Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Соняшник»; за підсумками конкурсу 10 з них одержали дипломи переможців, 4 – дипломи учасників;
-
у Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот-2021» брало участь 28 учасників 5-8 класів, усі одержали дипломи учасника;
-
у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер – 2021» свої сили спробувало 15 учасників, відмінний результат мають 10 з них, добрий – 4, сертифікат учасника одержав 1 учень.
Протягом року в закладі було створено належні умови для відвідування здібними дітьми гуртків, факультативів, спецкурсів, також вони мали змогу займатися дослідницькою діяльністю.
У 2020-2021 н.р. у закладі продовжило свою діяльність наукове товариство школярів «Перлина держави». Товариство створено з метою пошуку, підтримки, залучення до наукових досліджень обдарованої учнівської молоді, створення умов для її подальшої творчості та наукової роботи.
НТШ закладу має три сходинки:
-
І – «Перші кроки» (об’єднує учнів 3-4 класів).
-
II – «Надія школи» (об’єднує учнів 5-8 класів)
-
III – «Перлина держави» (об’єднує учнів 9-11 класів).