Правила безпечної поведінки дітей на природі

При строгому дотриманні дітьми даної пам’ятки з правил безпечної поведінки учнів на природі, діти в період канікул не тільки відпочинуть і наберуться сил на природі, а й збережуть своє здоров’я та життя.

Щоб уникнути нещасного випадку, необхідно знати і дотримуватися наступних правил безпеки на природі:

1. Ймовірна небезпека під час відпочинку на природі:

– укуси отруйними тваринами і комахами (змії, павуки, оси, кліщі і т.д.);

– падіння з висоти;

– отруєння отруйними рослинами, ягодами і грибами;

– травмування на водоймах, річках;

– травмування під час грози і блискавки.

1. На природі дітям необхідно:

– бути обережними, перебуваючи на природі;

– слід берегти природу, дотримуватися законів спілкування з навколишнім середовищем!

– необхідно одягати для прогулянок і походів на природу зручне взуття. Надягати закритий одяг і головний убір, вирушаючи на природу, щоб уберегтися від укусів комах, особливо кліщів.

– уникати високої температури, задимленості, падіння дерев і провалів в прогорілий ґрунті під час лісової пожежі.

1. Чого не слід робити дітям на природі

– відставати від групи або тієї людини, з якою ви прийшли на природу.

– розводити багаття, або підпалювати сухостій.

– залишати після себе сміття і різні відходи після відпочинку на природі, слід завжди відносити їх з собою.

– ламати гілки дерев і засмічувати малі річки та джерела.

1. На природі дітям не дозволяється

– збирати незнайомі рослини і гриби.

– брати в руки незнайомі предмети, так як вони можуть бути вибухонебезпечні. У разі виявлення вибухонебезпечних предметів, слід негайно повідомити про це дорослим.

– розпалювати багаття без присутності дорослих і не в спеціально відведених для цього місцях. Йдучи, не забувайте ретельно загасити його водою.

1. На природі дітям суворо заборонено

– відвідувати ліс або парк під час грози, дощу, туману і в темний час доби.

– купатися в річках, озерах, водосховищах та на морі без нагляду дорослих.

– відвідувати лісову зону в період пожежної небезпеки.

Обов’язково після відвідування лісової і степової зони необхідно перевірити себе на наявність кліщів.