ЛЮБІТЬ ЖИТТЯ!

Зміни своє ставлення до самого себе. Полюбіть себе. Луїза Хей пише: «Любити себе — це прекрасна пригода. Уявіть, як чудово було б уміти літати! Тож давайте полюбимо себе просто зараз, не зволікаючи». Вона пропонує десять сходинок на шляху любові до себе.

1. Перестати критикувати себе й інших. Не критикуйте оточуючих, адже ті недоліки, які ми знаходимо в інших, це проекція тих рис, які ми засуджуємо в собі. Думати про іншу людину погано — одна з причин нашої обмеженості. Повторюйте твердження: «Я люблю і схвалюю себе в усьому».

2. Перестати залякувати себе. Похмурі думки можуть отруїти життя кому завгодно. До того ж думка матеріальна — якщо постійно жити в передчутті чогось поганого, воно неодмінно збудеться. Піймавши себе на поганих думках, стверджуйте: «Я є втіленням божественного і прекрасного у світі, і з цього моменту живу повним життям».

3. Бути добрим, м’яким, терплячим із самим собою. Часто ми хочемо мати всі блага терміново, просто зараз. Нетерпіння отруює життя, є проявом нашого небажання вчитися. Ми хочемо набути знання, не засвоївши уроку, не зробивши кроків для досягнення мети. На цьому шляху ми можемо робити помилки, які є насправді нашими помічниками. Не лайте себе за них. Зробіть паузу, проаналізуйте, що зроблено не так, і рухайтеся вперед.

4. Бути добрим до своєї свідомості. Не лайте себе за негативні думки. Перестаньте звинувачувати себе в поганому. Всі думки і висловлювання — тільки в позитивному ключі. Можна медитувати, уявляючи собі свої мрії як уже доконаний факт.

5. Навчитися хвалити себе. Почніть із малого. Скажіть собі, що ви прекрасні, повторюйте собі це якнайчастіше. Повіривши в це, ви помітите, що й оточуючі починають думати і казати про вас так само. Дозвольте собі приймати добро незалежно від того, заслуговуєте ви на нього, на вашу думку, чи ні.

6. Любити себе — отже, підтримувати себе. Звертайтеся по допомогу до друзів, дозволяйте їм допомагати вам, допомагайте їм самі. Прохання про допомогу — це не слабкість — це вияв сили.

7. Доглядайте за своїм тілом. Якщо ви хочете прожити довге і повноцінне життя, почніть піклуватися про себе вже зараз. Адже для цього нині є маса можливостей: басейни, фітнес-центри і багато іншого. Під час занять стверджуйте: «Я здоровий, щасливий, благополучний».

8. Займатися самоосвітою. Вчитися не пізно ніколи, якщо цього хочете ви самі чи необхідно для професійного і кар’єрного зростання.

9. Робота із дзеркалом. Це дуже важливо для тих, хто не може повірити в себе. Уранці підійдіть до дзеркала і скажіть собі: «Я люблю тебе». Якщо вдень сталася неприємність, підійдіть до дзеркала і скажіть: «І все ж таки я люблю тебе». Дивлячись у дзеркало, можна здійснити акт прощення, поговорити з іншими людьми, якщо ви боїтеся говорити з ними особисто. Спочатку робити це не просто, але згодом ви навчитеся.

10. Любіть себе просто зараз. Не чекайте, коли станете досконалими. Незадоволеність собою — це всього лише погана звичка. Навчившись любити себе, ви зможете полюбити і прийняти інших людей.