Правила поведінки дітей вдома під час карантину

Діти вдома: поради батькам на період карантину

1. Заховати з поля зору потенційно небезпечні чи заборонені для користування предмети (запальнички, алкоголь, ліки, хімічні рідини, інструменти, тощо).

2. Важливо провести дитині інструктаж та нагадати про основні правила поведінки в побуті, наголосити, щоб вона не відчиняла двері незнайомцям, не гралась з вогнем та електроприладами.

3. Перевірити, чи знає дитина ваш телефон та телефони екстрених служб напам’ять.

4. Обговорити періодичність зв’язку – наприклад, зідзвонюватися кожну годину або присилати повідомлення у месенджерах.

5. Підготувати для дитини цікаве завдання, щоб їй було чим зайнятися на самоті. Скласти разом розпорядок дня (графік прийняття їжі, вивчення уроків).

6. Нагадати про правила або заборони відкриття вікон та балкону, а також встановіть перелік дозволених для користування електроприладів.

7. Заручитися допомогою близьких або роботодавця, щоб у невідкладному випадку хтось з дорослих міг терміново приїхати до дитини.

Чим якіснішу підготовчу роботу ви проведете, тим більш впевненою буде ваша дитина, а ви будете більш спокійними.

Крім того, нагадуємо про відповідальність батьків перед законом. Відповідно до чинного законодавства, якщо з дитиною, яка молодше 14 років, що-небудь трапиться або вона здійснить будь-яке правопорушення, то за її дії будуть відповідати батьки.

Головне управління ДСНС

України у Дніпропетровській області